...

متن سخنرانی ریاست محترم کانون عالی کارگران بازنشسته کشور در همایش 28 مهر روز تکریم بازنشستگان و خردمندان

10 / 10
از 1 کاربر

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود بی پایان به روح پر فتوح بنیانگذار انقلاب شکوهمند اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح پاک شهداء و با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری
عرض سلام و خیر مقدم دارم خدمت مقام عالی وزارت  جناب آقای دکتر ربیعی .  مدیران و مسئولان محترم وزارت تعاون .کار و رفاه اجتماعی و همچنین مدیرعامل و مسئولان محترم صندوق بازنشستگی کشوری
عرض سلام ویژه دارم حضور تک تک عزیزان بازنشسته و مستمری بگیر که امروز 25 ذی الحجه  روز تکریم بازنشستگان به نام آنها نامگذاری شده است.
عزیزانی که مجاهدان عرصه های تلاش و کوشش هستند و همه ما مدیون زحمات و از خود گذشتگی های آنها هستیم کسانی که گرانبها ترین سرمایه زندگی خود یعنی عمر عزیز خویش را صرف سازندگی  و آبادانی این کشور نمودند.
خداوند منان را شاکرم که در این روز مبارک توفیق و سعادت حضور در جمع شما عزیزان را به من عطا کرد تا عرض سلام ویژه داشته باشم.

حضار محترم آقایان و خانم ها:
احترام به بزرگان و سفید مویان در فرهنگ ما ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد.
پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: برکت و خیر ماندگار همراه بزرگترهای شماست ونیز می فرمایند : پیر مرد در خانواده اش مانند پیامبر در میان امت است.
امروز در این محفل حاضر شده ایم تا چنین قشر معززی را بزرگ بشماریم. از این رو به تک تک عزیزان بازنشسته این روز مبارک را تبریک عرض نموده و امیدواریم همواره سلامت و شادکام باشید.

عزیزان:
(جامعه بزرگ بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی با جمعیت دو میلیون دویست هزار نفری) خود که با احتساب افراد خانواده هایشان جمعیتی نزدیک به 4 میلیون 700 هزار نفر را تشکیل میدهند ودارای جایگاه بسیار مهمی در مناسبت اجتماعی . سیاسی . فرهنگی و اقتصادی جامعه هستند.
خوشبختانه با استقرار دولت تدبیر و امید و انتخاب هوشمندانه  برادر درد آشنای ما جناب آقای دکتر ربیعی بعنوان وزیر تعاون .کار و رفاه اجتماعی و انتصاب شایسته جناب آقای دکتر نوربخش به عنوان مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی  . آرامش و ثباتی که چندین سال سازمان به آن نیازمند بود به بدنه سازمان تأمین اجتماعی برگشت که جای تقدیر و تشکر بسیار دارد.
بحمد الله جامع بزرگ بازشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی از رهگذر این آرامش و ثبات ایجاد شده از مواهب و اقدامات موثری برخوردار شد که مختصرا به آنها اشاره می نماییم .
1- افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان  و مستمری بگیران در سال جاری
هرچند علی رغم این افزایش .به خاطر تورم موجود در جامعه و بالا رفتن هزینه های زندگی . قشر بازنشستگان  و مستمری بگیران که نزدیک به 60 در صد آنها حداقل بگیر هستند با مسائل و مشکلات معیشتی دست به گریبان اند.
2- افزایش مزایای جانبی مثل حق مسکن . خواروبار و ...  که امیدواریم این سیاست همچنان ادامه داشته باشد و امنیت معیشتی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین گردد.
3- پرداخت حقوق مستمری در فروردین ماه اقدامی ارزشمند محسوب می گردد.
4- سلامت مهمترین سرمایه دوران بازنشستگی است به همین خاطر حمایت وزارت کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی از بحث بیمه تکمیلی بازنشستگان که موضوع بسیار مهمی است را به فال نیک میگیریم . خوشبختانه تقبل بخشی از هزینه های بیمه تکمیلی از سوی سازمان تأمین اجتماعی رضایت خاطر بازنشستگان و مستمری بگیران را در پی داشته است . ما مصرانه خواستار ادامه این سیاست هستیم . از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی درخواست داریم تا حد امکان این حمایت را انجام دهند .
5- پرداخت به موقع مبلغ عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران که اقدام بسیار خوبی در کارنامه تأمین اجتماعی است و جای تشکر دارد.
6- اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی که با احیای معاونت فرهنگی و اجتماعی  و اداره کل بازنشستگان و مستمری بگیران و برنامه ریزی برای انجام سفر های زیارتی مشهد مقدس  . عتبات عالیات و سفر معنوی حج  که در دستور کار سازمان تامین اجتماعی بوده و امیدواریم هرچه زودتر اجرایی شوند.
7- برقراری تعامل سازنده با بانک رفاه کارگران و افزایش مبلغ وام ضروری و هچنین تعداد سهمیه های آن برای بازنشستگان و مستمری بگیران که امیدواریم هرچه زودتر اجرایی شوند.
8- طرح موضوع مسکن امید برای بازنشستگان و مستمری بگیران که ما امیدواریم به جدیت این طرح دنبال شود و مشکل مسکن بانشستگان و مستمری بگیران هرچه زودتر مرتفع گردد.
9- طرح تحول سلامت که قرار است در سازمان تأمین اجتماعی اجرا شود امیدواریم که قشر بازنشسته و مستمری بگیر در سر فصل برنامه ریزی های این طرح باشد .
در کنار مواردی که شرح داده شد جامعه بازنشستگان و مستمری بگیران مطالبات و انتظارات مهمی را دنبال می کنند که برخی از آنها سابقه ای چندین ساله دارند. لذا از مسئولان وزارت تعاون . کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تامین اجتماعی تقاضا داریم تا هرچه زودتر آنها را محقق کنند و به  آرزوی چندین ساله بازنشستگان  جامه عمل بپوشانند.
این موارد را به اختصار عرض مینمایم.
1- اجرای قانون همسانسازی یکی از مهمترین مطالبات بازنشستگان است . ما از دولت تدبیر و امید تقاضا داریم تا یکبار برای همیشه نسبت به رفع این نابرابری و اجرای کامل قانون همسانسازی حقوق و مزایای بازنشستگان و مستمری بگیران اقدام نماید.
2- با توجه به محدودیت های موجود در زمینه امکانات و زیر ساخت های درمانی جامعه که تکافوی نیازهای درمانی قشر بازنشسته را نمی نماید و بازنشستگان دارای مشکلات جدی در این بخش هستند . اجرای قانون الزام به محوی که رضایت بازنشستگان و مستمری بگیران را تامین کند از دیگر انتظارات مهم این قشر است . البته اقدامات خوبی در این زمینه صورت نگرفته لیکن تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم.
3- پردخت به روز سهم بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی که از انباشته آن جلوگیری شود و همچنین با تقویت بنیه اقتصادی سازمان از ذخایر و سرمایه های آن صیانت گردد.
4- جامعه  بازنشستگان و مستمری بگیران مخالفت جدی خود را از هرگونه ادغام بخش درمان سازمان و به هر نحوی با هر سازمان و نهادی اعلام می نماید و بخش درمان را جزء حق الناس دانسته که متعلق به قشر بیمه شدگان است و این اقدام را فاقد وجاهت قانونی و شرعی می داند.
کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور به نمایندگی از جامعه گسترده بازنشستگان و مستمری بگیران ضمن اعلام سپاس و تشکر از اقدامات انجام  گرفته توسط وزارت تعاون . کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی از کارگزاران دولت تدبیر و امید انتظار جدی دارد . حال با گذشت 8 سال خوشبختانه شورای عالی رفاه به ریاست رئیس جمهور محترم و دبیری وزیر محترم تعاون . کار و رفاه اجتماعی احیاء و تشکیل گردیده . مسائل و مشکلات مهم بازنشستکان و مستمری بگیران در حوزه های بازنشستگی و معیشتی به طور جد مورد توجه این شورا قرار گیر تا این قشر معزز دوران بازنشستگی خود را با کمترین نگرانی پشت سر بگذارند.
از طرف 300 کانون بازنشستگان شهرستانی 22 کانون استانی و اعضای محترم کانون عالی به اینجانب ابلاغ شده است که به پاس خدمات ارزشمند وزیر با تدبیر و درد آشنا و مدیر عامل محترم سازمان جناب آقای دکتر نوربخش از تریبون عمومی و در حضور بازنشستگان عزیز به پاس خدمات ارزشمند به جامعه هدف تشکر نماید .
در پایان توفیق تمامی خدمتگزاران صدیق نظام اسلامی را از خداوند منان خواستارم  و بار دیگر روز بازنشستگان را بر تمامی بازنشستگان و مستمری بگیران عزیز تبریک  عرض نموده سلامتی  و بهروزی همه را از خداوند منان مسئلت می نمایم.
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :