...

چهار خواسته بازنشستگان از دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی

4 / 10
از 3 کاربر

 

رئيس كانون كارگران بازنشسته تامين اجتماعي تهران چهار خواسته بازنشستگان از قاليباف رئيس مجلس را تشريح كرد.


🔸️به نقل از سایت عصر خبرعلي دهقان كيا با بيان اين درخواست ها به صورت مكتوب و حضوري به وي منتقل شده است و بازنشستگان منتظر پاسخ و اقدام جهادي دكتر قاليباف هستند،گفت: درخواست اول ما اين است كه درباره افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ شواری عالی کار نسبت به ماده ۴۱ قانون كار ورود نکرده است. ماده ۴۱ قانون مي گويد تورمی که بانک مرکزی یا مرکز آمار اعلام می‌کند كه تورم اعلام شده ۴۶ و سه دهم درصد بوده درصورتی که افزایش ۲۷ درصد و ۲۱درصد بوده است.چون مجلس ناظر بر قانون است خلاف قانون را  بايد رئیس مجلس به دولت تذکر داده وپیگیری کند.


🔸️وي درخواست دوم بازنشستگان را اين گونه تشريح كرد: دررابطه با هزینه درمان بازنشستگان تامين اجتماعي متاسفانه حدود ۵۰۰ قلم دارو از شمول بیمه خارج شده و همچنين ارز 4200 توماني دارو حذف و قيمت آن افزايش  چند برابري پيدا كرده كه درخواست رسيدگي داريم.


🔸️او بدهی جاری دولت را درخواست سوم برشمرد وگفت: بدهي دولت فقط در سال جاري مبلغ ۲۱۴ هزار ميلياردتومان میلیارد تومان می باشد که لیست تائید شده آن طی نامه اي به رئيس مجلس داده شده است.


🔸️رئيس كانون بازنشستگان تامين اجتماعي تهران گفت: ارزش مطالبات سازمان تامين اجتماعي بشدت کاهش پیداکرده است بعنوان مثال در سال۱۳۹۲ مطالبات سازمان از دولت ۶۳ همت(هزار ميليارد تومان) بوده که به دلار تبدیل کنیم می شود ۱۸ میلیارد دلار اما در سال۱۴۰۰ مطالبات سازمان از دولت ۴۶۴ همت(هزار ميليارد تومان) بوده که به دلار تبدیل كنيم ۱۷وشش دهم ميلیارد دلار مي شود.


🔸️دهقان كيا مخالفت مجلس با واگذاري بانک رفاه را چهارمين درخواست بازنشستگان تامين اجتماعي از رئيس مجلس اعلام كرد وگفت: اموال بانک رفاه كارگران صدر صد حق الناس بوده که گزارش کامل آن حضوري و طي نامه اي به رئيس مجلس اعلام شده است.


🔸️وي با اشاره به درپيش بودن انتخابات مجلس در اواخر سال جاري اظهار داشت: كانون بازنشستگان شهرستان تهران حدود 750 هزار نفر را تحت پوشش دارد اين افراد منتظر پاسخ شما هستند هر چند اين مطالبات قانوني، خواسته بيش از 10 ميليون نفر در كل كشور است كه در خانواده بازنشستگان تامين اجتماعي حضور دارند.


🔸️دهقان كيا برگزاري بدون نتيجه جلسات با مسئولان كشور را باعث دلسردي كارگران و بازنشستگان دانست و گفت: درخواست ما پاسخ قانوني و به موقع مسئولان است و گمان نمي كنم اين درخواست زيادي باشد

عنوان نظر :
نام شما :
شماره موبایل :