...

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی عنوان کرد؛ مذاکره با نوبخت برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

10 / 10
از 1 کاربر

 

 

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی خواستار رفع سریع کاستی‌ها و بی‌مهری‌های اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی شد.

علی اصغر بیات در گفتگو با مهر گفت: هدف از اجرای هر طرح و اقدامی در حوزه بازنشستگان و مستمری بگیران باید بالا بردن توان معیشتی متناسب با نرخ تورم باشد. متأسفانه این هدف در اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی محقق نشد. این جمعیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری تفاوت‌های اساسی با بازنشستگان سایر صندوق‌ها دارند که یکی از مهمترین آنها وجود بیش از ۶۵ درصد حداقل بگیر است.

وی خاطر نشان کرد: تفاوت‌های فاحشی در نتایج اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی و همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری وجود دارد که عادلانه نیست. دلایل بسیار زیادی هم در این زمینه وجود دارد که همه از آن مطلع هستند و بارها هم گفته شده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی با اشاره به پیگیری‌ها و مذاکرات متعددی که توسط کانون عالی در این زمینه انجام شد گفت: ما به طور جدی این موضوع را دنبال کرده‌ایم و در جلساتی که با مسئولان دولت و نمایندگان مجلس داشتیم پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.

بیات با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص بند و تبصره ۲ لایحه بودجه گفت: بر اساس اعلام حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، اعتبار پیش‌بینی شده در بند (و) تبصره (۲) لایحه بودجه از ۹۰ هزار میلیارد تومان به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و قرار است ۹۰ هزار میلیارد تومان از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع مذکور که از طریق واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به سازمان تأمین اجتماعی بابت مطالبات این سازمان (رد دیون) واگذار می‌شود، صرف تداوم و اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق و مستمری کارگران بازنشسته تأمین اجتماعی شود و ما امیدواریم این مصوبه با رأی مثبت نمایندگان در صحن علنی مجلس تصویب شود.

وی از انجام مذاکرات و جلسه با نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز خبر داد و افزود: در جلسه روز گذشته قرار شد با تشکیل کمیته‌ای شامل مسئولان سازمان برنامه و بودجه، کانون عالی و سازمان تأمین اجتماعی در خصوص اتخاذ تمهیدات مربوط به نحوه تخصیص این اعتبار تصمیم گیری شود و انشاالله در مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی به میزان مد نظر و معادل همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق کشوری نزدیک شود.


رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی به موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور اشاره کرد و افزود: همچنین روز گذشته جلسه‌ای نیز با سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد و با توجه به مذاکراتی که داشتیم و مساعدت مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، قرار شد کار گروهی با هدف بازنگری در فرمول‌ها و رضایتمندی این گروه از بازنشستگان در آینده‌ای نزدیک تشکیل شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :