...

اصلاحات ساختاری و سه جانبه گرایی در وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی دنبال می شود

10 / 10
از 1 کاربر

 

محمدشریعتمداری پس از کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی ، درنخستین روز کاری خود با عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه حاضرشد و در شورای معاونین این وزارتخانه ضمن شنیدن نقطه نظرات اعضا، مهم ترین برنامه ها و خواسته های خود را از مطرح کرد 

به نقل از تأمین ، شریعتمداری در این جلسه گفت : در روز اول مسئولیت در این وزارتخانه از نظرات، دیدگاه ها و نگرانی های معاونین بهره مند شدم واین امر موقعیت مغتنمی بود.
وی از تمام معاونان خواست که درسریع ترین زمان ممکن تصویری از وضع موجود ارائه دهند و شرایط فعلی را تشریح کنند و برنامه های عملیاتی صد روزه خود را مبتنی بر برنامه های تقدیمی به مجلس شورای اسلامی و براساس اولویت ها ارائه دهند .
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اصل شفافیت باید در دستور کار تمام معاونان قرارگیرد .
شریتعمداری گفت : اصلاحات ساختاری و سه جانبه گرایی با فوریت در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دنبال می شود.
وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد : موضوعات مطرح شده در مجلس شورای اسلامی نه برای جذب رای که به منظور بهینه کردن شرایط عنوان شد و با نگاه حل مشکلات، موضوعات را پیش می بریم .
وی اظهارکرد : بومی گزینی و توجه جدی به شایسته سالاری را در دستور کار خود قرارمی دهیم و مسیر را به شکل معقول و منطقی طی می کنیم .
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: درمجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سازمان های مهمی مشغول به کار هستند و معاونت های ستادی و بخش های اقتصادی و رفاهی و اشتغال ، مطالعاتی ، اطلاع رسانی و .... تلاش های فراوانی انجام داده اند .
شریعتمداری اضافه کرد : کشور باید بتواند تمام توانایی های خود را بسنجد و برپایه آن ها تصمیم گیری کند .
وی با اشاره به مسائل صندوق های بازنشستگی  و ارائه راهکار گفت : باید به فوریت اصلاحات ساختاری و سه جانبه گرایی را دنبال کنیم و شرایطی فراهم شود که نمایندگان تشکل های کارگری ، کارفرمایی و دولت راه حل های اصلاحاتی خود را عنوان کنند .
دکتر سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه ضمن تبریک به آقای شریعتمداری بابت کسب رای اعتماد مجلس شورای اسلامی، گفت: زمان بررسی و تنظیم لایحه بودجه سال آینده کشور فرا رسیده است و جا دارد که در فرصت باقی مانده همکاری با سازمان برنامه و بودجه با جدیت در دستور کار قرار گیرد.
دکتر نوربخش با اشاره به نقش و جایگاه بسیار مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه ، اظهار داشت: این وزارتخانه وزارتخانه مردم است و می تواند صدای مردم را به دولت برساند. همکاران وزارتخانه نیز به دلیل تماس مستمر با عموم مردم رفتار و ادبیات بسیار خوبی داشته باشند.
وی کسب رای اعتماد بالای نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را فرصتی ارزشمند برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و گفت: رای بالای نمایندگان مجلس پشتوانه ای برای دکتر شریعتمداری است که در تحقق اهداف و برنامه های وزارتخانه اهمیت بالایی دارد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :