...

اجرای طرح های توسعه ای و ارتقاء هتلینگ مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمان ادامه دارد

10 / 10
از 1 کاربر

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان:

اجرای طرح های توسعه ای و ارتقاء هتلینگ مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمان ادامه دارد


مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان با بیان اینکه توسعه طرح ها و فضاهای فیزیکی مراکز درمانی و تامین تجهیزات مراکز در این استان ادامه دارد، گفت: این امر نشان دهنده علاقه مدیران سازمان به خدمتگزاری است.

اجرای طرح های توسعه ای و ارتقاء هتلینگ مراکز درمانی تامین اجتماعی کرمان ادامه دارد

به گزارش کانون عالی، دکتر امین فخر در جلسه کمیته بیمه و درمان تامین اجتماعی استان کرمان که با حضور حسین شجاعی رئیس کانون بازنشستگان استان کرمان و شرکای اجتماعی این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: پروژه ساخت درمانگاه تامین اجتماعی راور ادامه دارد و طرح های محوطه سازی جامع بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان و بنای جدید پلی کلینیک رفسنجان نیز در دستور کار است.
وی تصریح کرد: برای اجرای طرح های توسعه ای در سیرجان بعنوان دومین شهر بزرگ این استان، تمرکز داریم و طرح ارتقاء هتلینگ اجرا شده و به زودی از بخش فلوروسکوپی بهره برداری می شود. همچنین عملیات اجرایی توسعه بخش اورژانس نیز در دهه مبارک فجر آغاز خواهد شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی کرمان با بیان اینکه طرح تحول سلامت، مهمترین حرکت اجتماعی دولت یازدهم بود، گفت: این طرح با توجه به افزایش سهم مردم در پرداخت هزینه های درمانی، هدفگذاری صحیحی بود.
اجرای طرح تحول سلامت توسط سازمان تامین اجتماعی باعث شد که هزینه های درمانی از ٤٥٠٠ میلیارد تومان در سال ٩٢، به ٢٥ هزار میلیارد تومان در سال جاری برسد.
دکتر مهدی ابناء، رئیس بیمارستان دکتر غرضی سیرجان نیز در این جلسه ابراز امیدواری کرد که برگزاری کمیته بیمه ودرمان موجب ارتقاء کیفیت خدمات درمانی شود.
وی اظهار داشت: شهرستان سیرجان دارای موقعیت خاص جغرافیایی و از نظر اجتماعی، شهری مهاجر پذیر است. از اینرو ارائه خدمت در این منطقه، دارای اهمیت خاصی است.
دکتر ابناء با بیان اینکه بیمارستان سیرجان در سال ٧٢ در زمینی با مساحت ٩٣ هزار متر مربع و زیر بنای ٢١ هزار متر مربع، فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: این مرکز درمانی اکنون دارای ١٣٨ تخت فعال و ٤٥٧ نفر پرسنل است و دارای سابقه درخشان در اخذ گواهینامه های استاندارد است.
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی دکتر غرضی سیرجان در خصوص عملکرد این مرکز درمانی گفت: تا پایان آذر ماه سال جاری، تعداد ١٥هزار و ٤٠٢ نفر بیمار بستری، ٢٨٥ هزار و ٣٢١ نفر خدمات سرپایی و٧٧٦٣ نفر مورد عمل جراحی قرار گرفته اند.
دکتر ابناء افزود: طی سال های گذشته، بخش آی سی یو، NICU، سی تی اسکن و فضای جایگزین بحران به این بیمارستان اضافه شده اند و تجهیزات مختلف درمانی در این بیمارستان مستقر و برنامه های نهضت آی تی نیز عملیاتی شده اند.
وی ادامه داد: برای آینده این بیمارستان نیز طرح ها و برنامه هایی همچون ساخت پلی کلینیک جدید، توسعه اتاق عمل و اورژانس، استاندارد سازی CSR و بلوک زایمان، استقرار سی تی آنژیوگرافی و سیستم تصویر نگاری PACS را در نظر داریم.
دکتر حمید رضا متولی زاده، رئیس دفتر اسناد پزشکی استان کرمان نیز در ادامه این جلسه گفت: در شهرستان سیرجان با ١٤٠ مرکز سرپایی، ٣٦ پزشک عمومی،٤٠  متخصص، ١٣ دندانپزشک، ٤٠ داروخانه، ٦ آزمایشگاه،   ٤ مرکز رادیولوژی و ٩ فیزیو تراپی، ٣ درمانگاه و یک بیمارستان ٢٠٥ تختخوابی، قرارداد خرید خدمت داریم.
وی افزود: در سال گذشته ٩٦٠ هزار بار مراجعه سرپایی به مراکز طرف قرار داد در سیرجان انجام است و برای ٤٥٠٠ بیمار پرونده بستری تشکیل شده است که هزینه ای بالغ بر ٢٠ میلیارد تومان در برداشته است.
عباس ایرانمنش، رئیس کانون بازنشستگان کارکنان سازمان تامین اجتماعی استان کرمان نیز ضمن تشکر از برگزاری کمیته بیمه ودرمان گفت: بعد از قانون الزام در سال ٦٩، ساخت مراکز درمانی در استان کرمان آغاز شد و اولویت ساخت بیمارستان در کرمان، سیرجان و زرند مطرح شد و خوشبختانه این مراکز ظرفیت خوبی برای توسعه دارند.
علی اکبر رواقی، رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان کرمان نیز در ادامه این جلسه گفت: بیمارستان های تامین اجتماعی این استان، مایه مباهات و افتخار مجموعه هستند و کارهای بزرگی در این مراکز انجام شده است و مراکز درمانی به خوبی اداره می شوند.
حسین شجاعی، رئیس کانون بازنشستگان کارگران استان کرمان نیز تعداد مستمری بگیران جامعه کارگری این استان را ٩٠ هزار نفر عنوان کرد و افزود: ٦٠ درصد از آنها، حداقل مستمری را دریافت می کنند.

 

منبع پیام : سایت تامین اجتماعی

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :