...

برگزاری همایش کانون عالی کارگران بازنشسته کشور با حضور اعضاء هیئت مدیره کانون های استان های سراسر کشور

10 / 10
از 1 کاربر

به گزارش روابط عمومی کانون عالی : همایش کانون عالی کارگران بازنشسته کشور با حضور اعضاء هیئت مدیره کانون های استان های سراسر کشور برگزار شد.

متن پیام ریاست محترم کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران کشور خطاب به مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی و دیگر مسئولین ذیربط به شرح ذیل میباشد:.

سلام علیکم

      احتراما؛برگزاری همایشهای استانی و سراسری کانونهای بازنشستگی سراسر کشور فرصتی مناسب را به لحاظ تقویت تعاملات فیمابین، تبیین مطالبات و انتظارات دوسویه، درک متقابل فرصتها و چالشهای پیش رو و ارائه راهکارهای برون رفت از موانع و مشکلات موجود را با هدف ارتقای سطح رضایتمندی مخاطبان سازمان تامین اجتماعی، بویژه جامعه بازنشستگان و مستمری بگیران را فراهم می آورد. از این‌رو با عنایت به برگزاری همایش روسا و اعضای هیات مدیره کانونهای استانی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران سراسر کشور (مورخ 15 و 16 مرداد ماه جاری) در مجموعه اقامتی دهکده ساحلی بندر انزلی، گزارش تفصیلی اهم موضوعات و موارد مطروحه در همایش مزبور به شرح ذیل جهت استحضار و دستور مقتضی تقدیم حضور می گردد:
در این نشست 2 روزه که با حضور بیش از 300 نفر از روسا و اعضای هیات مدیره کانونهای بازنشستگی سراسر کشور و همچنین مسئولان و مدیران سازمان برگزار گردید، اهم مسائل و مشکلات مبتلابه بازنشستگان و مستمری بگیران در حوزه های گوناگون مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در روز نخست این همایش پس از ارائه گزارش سالیانه در خصوص شرح اقدامات و برنامه های انجام شده و اهم موارد در حال پیگیری توسط کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران سراسر کشور توسط اینجانب و همچنین سخنرانی جناب آقای تاج الدین، معاون محترم حقوقی سازمان پیرامون اهمیت جایگاه بازنشستگان و مستمری بگیران به عنوان سرمایه های سازمان تامین اجتماعی و ضرورت توجه ویژه درراستای تقویت روابط و مناسبات فیمابین با سازمان تامین اجتماعی و نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور از قبیل مجلس شورای اسلامی؛ مهمترین مسائل و مشکلات مبتلابه حوزه بازنشستگان و مستمری بگیران در کمیته های تخصصی شامل: بیمه تکمیلی، درمان مستقیم و غیر مستقیم، زیارتی و سیاحتی، همسان سازی و افزایش حقوق ، کمیته امور مالی و کمیته اساسنامه ،تحت مدیریت و راهبری کمیته مرکزی (با نظارت رئیس کانون عالی) مطرح و مورد بررسی کارشناسی و تبادل نظر اعضاء کمیته قرار گرفت. سپس با تجمیع مباحث و راهکارهای پیشنهادی، نتایج حاصله به منظور طرح و انجام پیگیریهای لازم در همایش ارائه گردید. شایان ذکر است محور مباحث مطرح شده در این همایش شامل نکات ذیل می باشد:
1-    ضرورت اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با توجه به تورم اقتصادی موجود و عدم تعادل میان حقوق بازنشستگان و هزینه های روزمره زندگی.
2-    حضور و مشارکت نمایندگان بازنشستگان و مستمری بگیران بعنوان بزرگترین تشکل‌های مرتبط با سازمان تامین اجتماعی در حوزه های مهم تصمیم گیری و تصمیم سازی در سازمان.
3-    اجرای کامل قانون الزام در راستای افزایش سطح رضایتمندی بازنشستگان و مستمری بگیران از طریق پوشش کلیه خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی.
4-    قدردانی از سیاست حمایتی مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی درخصوص بیمه مکمل بازنشستگان و مستمری بگیران و درخواست تداوم سیاست مزبور و تقبل بخشی از هزینه ای مترتب بر بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران.
5-    مخالفت با اتخاذ هر گونه سیاستی مبنی بر ادغام بخش درمان سازمان تامین اجتماعی با سازمان بیمه سلامت.
6-    تاکید بر استقلال مالی و اداری به عنوان وجه تمایز مهم سازمان تامین اجتماعی ضمن ضرورت پاسداشت منابع بین نسلی آن.
7-    پیش بینی و اتخاذ سازو کارهای لازم به منظور اجرای طرح ها و برنامه هایی در قالب پدیده فرهنگی با هدف ارتقای سطح سلامت روحی و روانی بازنشستگان و مستمری بگیران سراسر کشور.
8-    تداوم مشارکت سازنده و هم افزایی های لازم فیمابین کانونهای بازنشستگی و معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان بانک رفاه کارگران به منظور تسهیل در ارائه خدمات مطلوب از قبیل ارائه تسهیلات بانکی شامل وام‌های قرض الحسنه، وام‌هایی با بهره کم و تسهیلات برای این قشر زحمتکش
9-    افزایش حمایتهای لازم به منظور تداوم روند اعطای اعتبارات کمک هزینه زیارتی و سیاحتی به کانونهای بازنشستگی سراسر کشور با هدف ایجاد نشاط جسمی و روحی و ایجاد انگیزه لازم در میان بازنشستگان و مستمری بگیران.
10-  صدور کارت شناسایی ملی و سلامت کارت (health card) ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی سراسر کشور.
11- تخصیص سبد کالای ضروری به بازنشستگان و مستمری بگیران تحت عنوان سیاست حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه توسط دولت محترم تدبیر و امید
12    - تسریع در ابلاغ ضوابط 1 درصد مکسوره از کمک هزینه مسکن بازنشستگان و مستمری بگیران و نحوه هزینه کرد مانده 1 درصد مزبور به منظور رفع مشکل رهن و اجاره دفاتر کانونهای بازنشستگی سراسر کشور.
13- پیگیری و اجرای طرح ارائه سهمیه حج و عتبات عالیات به بازنشستگان و مستمری بگیران.
14-اجرایی نمودن طرح مسکن خانه های امید در راستای حمایت از بازنشستگان و مستمری بگیران بدون مسکن و نیازمند سراسر کشور که مورد پشتیبانی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز می باشد.
15- تاکید حاضرین در همایش بر پرداخت دیون سهم دولت به سازمان تامین اجتماعی در اسرع وقت.
16- افزایش سرانه مبلغ کمک هزینه اعتبارات زیارتی و سیاحتی بازنشستگان و مستمری بگیران و همچنین پرداخت بودجه معوق سفرهای زیارتی و سیاحتی سال 1392 که مصوب شده بود به کانونهای بازنشستگی سراسر کشور پرداخت گردد هنوز محقق نشده است.
17-تخصیص حق سرانه درمان بازنشستگان و مستمری بگیران از محل اجرای طرح هدفمندی یارانه ها.
18-ضمن اعلام رضایت از شرکت بیمه گذار آتیه سازان حافظ در پوشش خدمات درمانی بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران، موضوع وحدت رویه در انجام امور مربوط به انعقاد تفاهم نامه با شرکت بیمه گذار به منظور پوشش خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران کما فی السابق توسط کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور (به صورت متمرکز) مورد تاکید و تصویب مجمع عمومی قرار گرفت که مساعدت حضرتعالی در برگزاری این مراسم مورد امتنان است.
19-رفع موانع و مشکلات موجود درخصوص بهره مندی بازنشستگان و مستمری بگیران از خانه های مهر در مراکز استانها.
20- با عنایت به نامگذاری روز 28/7/93 مقارن با (25 ذی الحجه) بعنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان، انجام مقدمات و هماهنگی های لازم به منظور برگزاری مراسم جشنی با شکوه در سالن 12 هزار نفری آزادی و با حضور رئیس جمهور محترم مورد تاکید قرار گرفت.
21- با حضور مدیر عامل محترم شرکت آتیه سازان حافظ جناب آقای دکتر مقصودی ، مدیران ستادی و کلیه روسای شعب شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در سراسر کشور که در این نشست، مسائل و مشکلات بازنشستگان و مستمری بگیران در حوزه بیمه تکمیلی بدون واسطه طرح و حل و فصل گردید. ضمن آنکه از سوی مسئولان شرکت بیمه مزبور مقرر گردید مساعدت لازم به لحاظ تعدیل تعرفه های درمان و همچنین گسترش پوشش خدمات درمانی برای بیماران سرطانی صورت پذیرد.
در روز دوم همایش جناب آقای اعتصامی، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع روسا و اعضای هیات مدیره کانونهای بازنشستگان، از انجام برنامه ریزی های لازم به منظور اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی، رایزنی و هماهنگی با سازمان ها و نهادهای فرهنگی و مذهبی کشور به لحاظ اخذ سهمیه های حج و عتبات عالیات، ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران و بهره مندی از امکانات فرهنگی و هنری موجود در سطح کشور و همچنین پرداخت اعتبارات معوقه زیارتی و سیاحتی سال 1392 و تسریع در پرداخت کمک هزینه اعتبارات رهن و اجاره کانونهای بازنشستگی سراسر کشور خبر داد و افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی، پیگیری مطالبات بازنشستگان و مستمری بگیران در حوزه های گوناگون و همچنین ارائه خدمات موثر و ماندگار فرهنگی و اجتماعی را به منظور ارتقاء سطح رضایتمندی این قشر معزز در دستور کار خود قرار داده است. ضمنا به اطلاع می‌رساند بیانیه پایانی همایش روسا و اعضای هیات مدیره کانونهای استانی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور متعاقبا تقدیم حضرتعالی خواهد شد. در خاتمه از همکاری و مساعدت مجدانه همه عزیزان و مدیران حوزه های ذی‌ربط سازمان تامین اجتماعی بویژه معاون محترم اداری و مالی، مشاور محترم مدیر عامل و مدیر کل امور استانها، ادارات کل خدمات عمومی و رفاه، اعضای محترم هیات مدیره و مدیر عامل محترم شرکت رفاه گستر و مدیریت مجموعه دهکده ساحلی بندر انزلی و همچنین اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان کمال امتنان را دارد.                                                                 با احترام و تشکر
                                                       علی اصغر بیات
                               رئیس هیات مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته
                                و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی کشور

 

پایان پیام

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :