...

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته در جمع تشکل ها و اصناف : انسجام تامین اجتماعی خط قرمز بیمه شدگان است

1 / 10
از 1 کاربر

انجسام تامین اجتماعی خط قرمز بیمه شدگان است.

بیمه شدگان تامین اجتماعی اجازه نخواهند داد به هیچ یک از بخش‌های درمانی،اداری یا مالی این سازمان جدا و به وزارتخانه یا هر دستگاه دیگری ادغام شود. همزمان با نوزدهمین شب رمضان مراسم افطاری جمعی از فعالان تشکل‌های صنفی کارگری و کارفرمایی به میزبانی سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی کانون عالی در این مراسم «علی اصغر بیات» رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی با بیان اینکه حفظ ارکان سازمان تامین اجتماعی برای همه کارگران شاغل و بازنشسته خط قرمز محسوب می‌شود، گفت: بیمه شدگان تامین اجتماعی اجازه نخواهند داد به هیچ یک از بخش‌های درمانی،اداری یا مالی این سازمان جدا و به وزارتخانه یا هر دستگاه دیگری ادغام شود.

وی تاکید کرد: مجموعه سازمان تامین اجتماعی از محل حق بیمه کارگران نیز ساخته شده و یک صندوق بین‌النسلی عمومی دولتی است بنابراین هیچ نهاد یا مرجعی نمی‌تواند نسبت به تفکیک و ادغام آن اقدام نماید.

وی افزود: اموال و منابع سازمان تامین اجتماعی حاصل پس‌انداز کارگرانی است که در هفت آسمان یک ستاره ندارند اما برای تامین آتیه خود و خانواده‌شان هر ماهه بخش حقوق آنها تحت عنوان حق بیمه به حساب این سازمان واریز می‌شود.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته در ادامه با مثبت خواندن اقداماتی که در دولت یازدهم در حوزه سازمان تامین اجتماعی اتفاق افتاده است گفت: حذف فرانشیز درمان از بیمه شدگان بازنشسته در مراکز ملکی سازمان و اجرای طرح خانه امید باهدف تامین مسکن بازنشستگان و شاغلان از جمله اقدامات مفیدی است که در یک سال گذشته اتفاق افتاده است.

این مقام صنفی با اشاره به اینکه در سال جاری موضوع فرهنگ بخشی از نام‌گذاری نام 93 است خواستار آن شد تا مسئولان سازمان تامین اجتماعی به نیازهای فرهنگی جامعه بازنشستگان بیش از پیش توجه کنند و در همین راستا نسبت به ارتقای خدماتی چون سفرهای زیارتی و سیاحتی و احداث خانه مهر در محلات اقدام کنند.

بیات تاکید کرد: در حال حاضر مساله مهم دیگر بحث هم‌سان سازی مستمری بازنشستگی است که تا چند سال پیش برای بازنشستگان کشوری و لشکری و حتی کارکنان بازنشسته تامین اجتماعی به اجرا درآمد اما تا به امروز بازنشستگان تامین اجتماعی از مزایای این طرح به طور کامل بهره‌مند نشدند.

وی همچنین از مسئولان این سازمان خواست تا در خصوص مساله سهام عدالت کارگران بازنشسته و از کار افتاده این سازمان رسیدگی بیشتری نمایند.

 

پایان پیام
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :